O nás

Niečo o našej chovateľskej stanici

Naša chovateľská stanica sa aktívne zaoberá argentínskymi dogami od roku 1996, kedy bol zakúpený aj náš prvý psík tohoto plemena ALBERTO CORRIENTES.
V roku 2002 sme importovali z Talianska sučku PRISCA DEL TOLKEYEN.
Popri tom sme sa v roku 2002 stali spolumajiteľom psíka ALDO PRIATELIA ZELENÉHO ÚDOLIA, ktorý je vlastne synom nášho Alberta Corrientes. Aldo pochádza zo slovenského chovu.
Ďalej v roku 2003 sme sa stali spolumajiteľom sučky ASIA Z FLORUSOVA, ktorá je taktiež dcérou nášho Alberta Corrientes. Asia je import z Českej republiky.
V roku 2005 sme si po našej Prisce nechali sučku ARAHÍ DE LOS ESCORPIONES BLANCOS. Ďalej sme spolumajiteľom sučky AŇÁ DE LOS ESCORPIONES BLANCOS a spolumajiteľom psíka ARROYO DE LOS ESCORPIONES BLANCOS.
Oficiálny názov chovateľskej stanice "LOS ESCORPIONES BLANCOS" bol schválený v roku 2003 a je registrovaný SKJ a zároveň FCI.

Dovoľte aby som sa Vám predstavila. Moje meno je Eva Pastuchová a som majiteľkou chovateľskej stanice "LOS ESCORPIONES BLANCOS".

Názov chovateľskej stanice v preklade znamená "BIELI ŠKORPIÓNI" a myslím, že je to dosť výstižný názov pre plemeno argentínska doga. Tento názov je z časti odvodený od môjho znamenia vo zverokruhu - som škorpión a z ďalšej časti vystihuje charakteristickú bielu farbu, ktorá je typická práve pre argentínsku dogu.

V súčastnej dobe (od roku 2005) som aj poradcom chovu pre toto plemeno v Klube Molossov Slovensko a som v tomto klube zároveň aj koordinátor pre tlač ohľadne dogo argentino. Ďalej prispievam rôznymi článkami a výsledkami z našich a zahraničných výstav, ktoré sa týkajú argentínskych dôg do slovenského časopisu Pes a Mačka.

Už od útleho detstva som inklinovala k prírode a najmä k zvieratám, mojou veľkou láskou vždy boli kone a samozrejme psy. Od toho sa odvíjal aj ďalší môj život, pretože som sa rozhodla študovať na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, odbor Environmentalistika, čo znamená životné prostredie. Zameranie som mala Ekosozológia a fyziotaktika. Túto som neskôr úspešne ukončila :-).

Niektoré zo zásad našej chovateľskej stanice:
- Naša chovateľská stanica sa zameriava výlučne iba na plemeno argentínska doga.
- Nechováme psy na komerčné účely.
- Krytia sa snažíme robiť s plemenníkmi vysokých kvalít, snažíme sa zabezpečiť prísun novej krvi a tak zabezpečiť genetickú variabilitu.
- Záleží nám nielen na výbornom exteriéri a výbornej krvi, ale aj na vyrovnaných povahách a 100% zdraví našich odchovov. (bez rôznych dedičných defektov, ktoré vznikajú najmä veľmi úzkou príbuzenskou plemenitbou.)
- Naše psy žijú vo výborných podmienkach, v úzkom kontakte s ľuďmi, zdieľajú s nami spoločnú domácnosť, sú plnohodnotnými a právoplatnými členmi našej rodiny.
- Pravidelne chodia na vychádzky, výlety, rôzne spoločenské akcie, nie sme zástancami tzv. kotercového chovu.
- Sú kŕmené vysoko kvalitnou potravou, a to varenou (svalovina - hovädzia, kuracia, z diviny, vnútornosti - kuracie, hovädzie, bravčové - srdce, pľúcka, vemeno, pečeň, hrtany, ryža, cestoviny, ovsené vločky, tvaroh, syry, biele jogurty, surové vajíčka, zelenina, ovocie) a ďalej granulami značiek Royal Canin a Eukanuba. Ďalej pridávame vitamíny a minerály renomovanej značky Pet Vital, ďalej Pangamin s pupalkovým olejom, prípravky na kĺby pre zdravý vývoj kĺbov a kostí.
- Zabezpečujeme doživotný chovateľský servis a poradenstvo v chove.
- Majiteľom šteniatok z našej CHS poradíme pri výbere kvalitných krycích psov.

Na záver by som sa chcela veľmi pekne poďakovať všetkým ľuďom a priateľom, ktorí mi akýmkoľvek spôsobom pomáhali s mojimi psami, či už na výstavách, alebo inak.
Moja vrelá vďaka patrí v prvom rade mojim rodičom, ktorí ma vždy vo všetkom podporovali, špeciálne ocinovi, ktorý mi kúpil môjho prvého psa - Alberto Corrientes (nakoľko ja som bola ešte študent), no a samozrejme aj mamine, ktorá mi ho pomáhala vyberať z deviatich nádherných šteniatok. Mamina bola vždy taký môj talizman pri výbere šteniatok, pomáhala mi vyberať aj Priscu (Prisca del Tolkeyen). Ďalej ďakujem ešte raz obom mojim rodičom, že so mnou absolvovali aj cestu do Talianska, do Ríma za Priscou.
Ďalšie moje poďakovanie patrí chovateľom Róbertovi Molnárovi - CHS "Corrientes" (Slovensko) a Stefanovi Chiattimu - CHS "del Tolkeyen" (Taliansko), že mi obaja umožnili vyberať si šteniatko ako úplne prvému človeku v poradí, ale aj za cenné rady do budúcna.
Ďalej ďakujem mojim priateľom, ktorí mi pomáhali a robili príjemnú spoločnosť, či už na blízkych, alebo ďalekých cestách na výstavy - Dodko Vrba, Sisa Kubalová, Lucka Herdová - CHS argentínskych dôg "Los Amigos del Campo", Darinka Slimáková, Miško Ligač, Janka Kadnárová - CHS rhodézskych ridgebackov "Solipse".

eukanuba

royal canin

pes a macka

This site is a member of WebRing. To browse visit here